“Nerijai” – 45-eri

 

"Nerijai -45"Jubiliejinis koncertas su simfoniu orkestru ir bigbendu

Didžiausia Lietuvos estrados legenda ansamblis “Nerija” šiemet švenčia 45-erių metų sukaktį ir rengia grandiozinį jubiliejaus koncertą su simfoniniu orkestru ir bigbendu. Scenoje – visas “Nerijos” žvaigždynas: Edmundas Kučinskas, Birutė Petrikytė, Simonas Donskovas, Vitalijus Pauliukas, Laima Žemaitytė, Nijolė Tallat-Kelpšaitė ir Antanas Čapas.

Programoje – garsiausios auksinės estrados dainos. Kiekvieno dainininko kišenėje jų – mažiausiausiai po kelias.

Buvo kalbama, kad “Nerija” – vyriškas kolektyvas, atnešęs neblėstančią šlovę tokiems scenos grandams kaip S.Povilaitis ar E.Kučinskas. “Nerijos” moterims ansamblyje įsitvirtinti ir sužibėti buvo daug sunkiau nei vyrams, todėl tos, kurios pritapo, buvo tikrai išskirtinės. Galų gale, nereikia pamiršti, kad “Neriją” 1970 metais ir įkūrė moteris – viena ryškiausių ansamblio žvaigždžių N. Tallat-Kelpšaitė.

„Neriją“ mes subūrėme dviese su šviesaus atminimo konferansjė Algirdu Kuzmicku. Kadangi dauguma muzikantų buvo klaipėdiečiai, sugalvojome, jog labiausiai ansambliui tiktų „Nerijos“ pavadinimas“, – prisimena Nijolė.

Pradžia nebuvo lengva ir nežinia, ar šiandien kalbėtume apie “Nerijos” legendą, jei ne Romualdas Bieliauskas (1943–1979) ansambliui vadovauti pradėjęs 1974 metais. Štai tada šalį ir apėmė “Nerijos” manija. Minios klykiančių gerbėjų persekiojo dainininkus po koncertų, tykodavo prie viešbučių. Partijos šulai kviesdavo į vakarienes, kurios stebindavo gausiai nukrautais stalais. Nors “Nerijos” ansamblis turėdavo derinti savo repertuarą su partijos funkcionieriais, sumanūs dainininkai sugebėdavo taip apdumti akis prižiūrėtojams iš komunistų partijos, kad jų koncertuose dažnai skambėdavo nieko bendra su tarybine morale neturinčios dainos. Nemaža dalis buvo populiarių Vakarų šlagerių perdirbiniai. Vienas iš “Nerijos” populiariųjų – Simonas Donskovas – turi gerą palyginimą: kas sporte buvo “Žalgiris”, tas scenoje – “Nerija”.

Paklausti, ar išgirsime dar nežinomų pikantiškų nutikimų iš garsiosios “Nerijos”  biografijos, nerijiečiai tik paslaptingai šypsosi ir sako, kad dabar jau visi pasiekė tokį gyvenimo tarpnsį, kai visos praeities paslaptys ir nuodėmės gali būti atskleistos.