Merūnas “Muzika- Lietuvai”

Merunas Lietuva

“Muzika – Lietuvai” –  išskirtiniai  garsiausio  jaunosios kartos  tenoro Merūno Vitulskio  koncertai.

Merūnas Vitulskis, arba tiesiog Merūnas – vienas gražiausių Europos balsų.

Per pastaruosius kelerius  metus jam pavyko pasiekti tokį tarptautinį pripažinimą, koks tenka nedaugeliui jaunųjų solistų. Italija, Austrija, Šveicarija, JAV, Kanada,  Prancūzija, Liuksemburgas, Ispanija, Didžioji Britanija, Airija, Vokietija, Rusija, Estija, Latvija, Baltarusija  – šalys, kuriose operos gerbėjai apdovanojo jį gausiais aplodismentais. Operos kritikai ir užsienio spauda jį vadina “spalvingo vokalo ir belcanto vokalo savininku”, Gerbėjai nešykšti ir itin drąsių palyginimų: „lietuviškasis Caruso“ arba „naujasis Pavarotti“.

Kad ir kaip saldžiai skambėtų komplimentai, Merūnas nelinkęs jų sureikšminti.  Vis dažniau užsienyje koncertuojantis atlikėjas sako, kad niekada nesirengia užmiršti, kur jo šaknys. „Po koncertų, visada skubu namo – į Lietuvą. Čia mano žemė, mano šeima, čia gimė mano sūnūs ir tai niekada nepasikeis“, – sako Merūnas,  pristatydamas savo naująjį albumą ir išskirtinių koncertų seriją „Muzika- Lietuvai“.

Merūnas visada pasižymėjo unikaliu talentu derinti klasikinį žanrą su populiariąja muzika. Išgarsėjęs televizijos projekte „Kelias į žvaigždes“,  jis užkariavo visos Lietuvos simpatijas. Merūnas prisipažįsta, kad, nepaisant vis didesnės sėkmės operos scenoje, širdyje jis išliko toks pat paprastas vaikinas, koks buvo, kai  paauglystėje dirbo statybose, kad baigtų mokslus ir  padėtų jį auginusioms močiutei ir tetai.

„Muzika – Lietuvai“ – labai  nuoširdus ir aiškus pavadinimas. Jis labai tiksliai nusako albumo ir koncertų esmę. „Man  – didžiausias džiaugsmas dainuoti lietuviškai ir Lietuvoje“, – sako Merūnas.

Muziką naujiems kūriniams sukūrė kompozitorius Kipras Mašanauskas, žodžius – Ieva Narkutė, Rūta Lukoševičiūtė, Romas Lileikis, Rimvydas Stankevičius ir pats Merūnas.

Koncerte taip pat skamba nuostabias Merūno balso galimybes atskleidžiantys pasaulinės klasikos kūriniai.