Marijonas Mikutavičius

 

file_7424x4924_000346M.Mikutavičius pirmą kartą scenoje pasirodė 1991 metais su grupe “Bovy”.  Dėl specifiškai skambančio vokalo  jis išsyk buvo pakrikštytas lietuviškuoju Bon Scottu. Grupei “Bovy” bandė klijuoti ir  “AC/DC”,  ir “Aerosmith”,  ir “Guns’n’roses” sekėjų etiketes. Tačiau šie bandymai greitai išsisėmė.  Charizmatiškas grupės lyderis, nuo pirmos dainos pavergiantis tiek pogrindžio klubų, tiek didžiausių scenų publiką,  greitai su niekuo  nebebuvo gretinamas. Tiesiog –   Marijonas. Taip jį iki šiol vadina dauguma gerbėjų.

Po penkerių metų  praleistų su grupe “Bovy”,  M.Mikutavičius, jau turėdamas hitus – “My woman”, “Leaving Home” ir “Velnias, man patinka Kalėdos”, pradėjo solo karjerą nė nenumanydamas, kad tikroji šlovės valanda ateis dar po trejų metų.

2000-ieji. Drauge su prodiuserių komanda M.Mikutavičius įrašo dainą skirtą Lietuvos rinktinei Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse palaikyti. Kūrinys buvo nestandartinės struktūros, netipiško teksto. Kitaip nei įprasta šiame žanre, jis nekvietė aklai pergalei.( “Nesikankink dėl medalio, bet verta kovot ligi galo dėl savo garbės”). Transliuoti tokią žinutę medalių ištroškusiai  miniai buvo gana rizikinga. Lyg to būtų maža –  dainoje nuplaunamas ir pralaimėjimo kartėlis. (“Nes būsi legenda, kol nepraradom vilties, net jeigu ir vėl, tik per klaidą netapom mes čempionais”). Iki šiol niekas nedrįso apie tai nė užsiminti.

Taip gimė vienas didžiausių visų laikų lietuviškos muzikos hitų – “Trys milijonai” (muzikos autoriai: Andrius Kauklys, Marius Narbutis, Darius Vaičiulis, Marijonas Mikutavičius, žodžių autorius – Marijonas Mikutavičius). Pasisekimas buvo triuškinantis. Tai pačiais metais “Trys milijonai” susirinko visus muzikos apdovanojimus ir tapo grojamiausiu  kūriniu. Ir  tai buvo tik menka dalelė dainos  būsimos sėkmės.

Su šia daina  M.Mikutavičius pataikė tiesiai į  trijų milijonų širdis. Ji tapo neatsiejama visų svarbesnių sporto varžybų, renginių, švenčių dalimi. Nors po to buvo sukurtas ne vienas sportą šlovinantis kūrinys, iki šiol dar nė vienam nepavyko  pakartoti “Trijų milijonų” sėkmės.

Po “Trijų milijonų” Lietuvoje neliko nė vieno, kuris nežinotų, kas yra Marijonas. Tačiau dainininkas atrodo vengė pasinaudoti staiga užklupusia šlove ir  albumo išleisti neskubėjo.  Pirmas M.Mikutavičiaus solinis albumas “Pasveikinkit vieni kitus”  pasirodė po ketverių metų  nuo “Trijų milijonų” gimimo – 2004-aisiais. Jis greitai tapo platininiu (parduota 20 000 egz.), buvo apipiltas apdovanojimais ir davė gerbėjams dar du hitus  ( “Bliamba, juk aš tave myliu” ir “Aš miręs”). Ir, žinoma, superhitą, – titulinę dainą “Pasveikinkit vieni kitus”.

Atrodo, Marijonui patiko  ketverių metų  kūrybos ciklas. Antro M.Mikutavičiaus solinio albumo gerbėjai  laukė iki 2008-ųjų.  Tada pasirodė “Baigėme mokyklą”.  Šio albumo daina “Degančios rankos” pravirkdė tūkstančius. Trečias albumas “Lengvas būdas mesti klausytis” buvo išleistas dar po šešerių metų –  2014-ais. Jo dainai “Drąsių nieks nežudo” sukurtas vaizdo klipas –  “Youtube” platformoje yra tarp žiūrimiausių lietuviškų muzikinių klipų. Albume taip pat išleisti hitai : “Ar mylit ją jūs?” “Balintos sienos”, “Leidom pasileidom”, “Nebetyli sirgaliai” (su Mantu ir Mia), “Bent valandai grižkim atgal” su Jazzu.

M. Mikutavičius – šelmiškas, pasiutęs, kartais atviras iki skausmo. Toks jis ir scenoje, ir gyvenime.  Sąžiningas prieš gerbėjus ir save. Jo koncertuose tvyranti atmosfera – ypatinga. Jis – vienas iš kelių Lietuvios atlikėjų, kurio pasiklausyti susirenka  tūkstančiai.

2013 metais jis surengė anšlaginius koncertus “Garsiai, jautriai, galingai”. Trijose arenose Marijono klausėsi per 20 000 gerbėjų. 2014 m. – “Marijono Mikutavičiaus Show” pirmojo turo sėkmę  lengvai pakartojo.

2015 m. – dainininkas  surengė trečią areninių koncertų seriją iš eilės. “Marijono Mikutavičiaus  3D Show” – specialių efektų ir projekcijų koncertas, kokio nėra daręs nė vienas Lietuvos atlikėjas,  vėl sutraukė pilnas arenas gerbėjų. 

M.Mikutavičiaus veikla dainų kūryba niekada neapsiribojo. 2006 metais jis drauge su ryškiausiomis žvaigždėmis dalyvavo projekte “LT United” ir  su daina “We are the winners” laimėjo 6 vietą tarptautiniame “Eurovizijos” dainų konkurse Atėnuose. (Geriausias iki šiol Lietuvos pasiektas rezultatas). Charizmatiškas dainininkas atliko partijas roko operose “Velnio nuotaka”, “Meilė ir mirtis Veronoje”, “Jūratė ir Kastytis”.

Marijonas taip pat  – populiarus TV veidas, žurnalistas, rašytojas ir prisiekęs žvejys.

2014 metais dainininką už pilietinį aktyvumą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu įvertino prezidentė Dalia Grybauskaitė.