Klaipėda atidavė pagarbą “Nerijai” ir S. Povilaičiui

DC3_6639

Pilnutėlė Klaipėdos “Švyturio” arena penktadienio vakarą minėjo Lietuvos estrados legendos – grupės “Nerija” 45-tą jubiliejų ir sveikino garsiausius šio kolektyvo solistus: Vitalijų Pauliuką, Nijolę Tallat-Kelpšaitę, Antaną Čapą, Laimą Žemaitytę, Simoną Donskovą, Birutę Petrikytę ir Edmundą Kučinską. Susirinkę jautriai paminėjo ir koncerto sumanytoją, garsiausią “Nerijos” solistą, Lietuvos estrados maestro Stasį Povilaitį, kuriam šio koncerto sulaukti, deja, nebuvo lemta.

Maestro atminimas buvo pagerbtas daina “Langas”, kurią atliko E. Kučinskas. Suskambus prasmingiems jos žodžiams publika neraginama ėmė kilti iš savo vietų ir visą dainą išklausė stovėdama užgniaužusi kvapą. Iki ašarų jaudino ir staiga arenoje pasigirdęs S.Povilaičio balsas. Dainą “Ateis tokia diena” scenoje atliko Karina Skambinė drauge su iš įrašo sklindančiu S.Povilaičio balsu.

Šią dainą gyvai duetas buvo atlikęs prieš kelis metus, kuomet maestro minėjo savo sceninės veiklos penkiasdešimtmetį. Nors S.Povilaičio vardas scenoje skambėjo dar ne kartą, jis pats būtų niekaip nesutikęs, kad legendinės “Nerijos” jubiliejus virstų jo atminimo vakaru. Tai suprasdami kolegos pasistengė, kad koncertas vyktų būtent taip, kaip S.Povilaitis dar vasarą buvo sumanęs.

Simboliška, kad pirmas jubiliejinis “Nerijos” koncertas įvyko Klaipėdoje. Būtent čia 1970 metais ir susikūrė ansamblis. Lapkričio 21 d. iškilmingas “Nerijos” jubiliejus atkeliauja į Kauną.

Klaipėdoje dainininkai savo ilgamečiams gerbėjams dovanojo garsiausias dainas, kurios publiką ir linksmino, ir jaudino, ir žadino brangius prisiminimus. Koncertui akomponavo orkestras “Vilniaus sinfonietta”, dirigavo charizmatiškasis Vytautas Lukočius.

“Šiandien viskas leidžiama, jei norite pašokti – atsistokite ir šokite. Jei norite dainuoti, dainuokite kartu”, – susirinkusius kvietė vakaro vedėjas Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Jubiliejinį vakarą pradėjo V. Pauliukas. Tarp garsiausių jo kūrinių suskambo “Dar ne ruduo” ir kultinė “Raganų puota”. “Jaučiuosi puikiai, tiek daug pažįstamų veidų. Jūs tikrai ne pirmą kartą mūsų koncertuose”, – sakė V.Pauliukas.

“Nerija” buvo mūsų šeima ir namai”, – prisipažino N. Tallat-Kelpšaitė atlikusi “Ne, nereikia ašarų” ir “Alyvos žydės”. Lietuvos estrados primadona buvo viena iš “Nerijos” įkūrėjų ir pirmoji solistė. Publika jai plojo atsistojusi.

A. Čapas savo pasirodymą pradėjo nostalgišku kūriniu “Suvalkijos berniokas”. Skambėjo ir “Vien tik mums”, kuriai žodžius parašė S.Povilaitis. “Todėl ji ir tapo tokia populiari”, – buvusio kolegos poetiniam talentui lenkėsi A.Čapas. Po pasirodymo šis “Nerijos” džentelmenas priimdamas puokštes gėlių galantiškai bučiavo damoms rankas.

L. Žemaitytė už savo garsiosios dainos “Žaisliukai” žodžius taip pat dėkojo S.Povilaičiui. Muziką dainai parašė žmogus, be kurio “Nerija” nebūtų buvusi legenda – jos ilgametis vadovas Romualdas Bieliauskas (1943–1979).

Dainą “Žaisliukai” jis parašė tuomet neseniai gimusiai savo dukrai, kurią savo vadovaujamo ansamblio garbei pavadino Nerija. Tai, kad “Nerija” jos nariams buvo daug daugiau nei darbas liudija ir dar vienas ansamblio garbei pavadintas vaikas – A.Čapo sūnus Nerijus.

Klaipėdiečiai plojimais pasitiko savo miestietį S. Donskovą ir jo hitą “Laiko ratas”. V. Rumšas prisiminė jau anekdotu virtusį šio “nerijiečio” įprotį: jis prieš koncertus niekuomet nė kąsnio į burną neimdavo, tačiau nulipęs nuo scenos visuomet sukirsdavo porciją rūkytų lašinukų.

B.Petrikytė scenoje pademonstravo beribes laiko neveikiamas savo balso galimybes. “Aš taip jaudinuosi, kas visa drebu”, – prisipažino ji. Kad ir ką besakytų, dainuojant to jaudulio nebuvo justi. Ši “Nerijos” solistė tiesiog džiazavo – garsios dainos suskambo visiškai naujai.

Dar vieną garsų klaipėdietį – Edmundą Kučinską – salė pasitiko ovacijomis. Šiam žmogui savo populiarumo įrodinėti nereikia. Visai neseniai jis su savo soliniu koncertu surinko pilną “Švyturio” areną. Šešiasdešimtmetį švenčiantis E. Kučinskas šiuo metu yra aktyviausiai koncertuojantis “nerijietis” – gruodžio mėnesį suplanuotas net 15-kos jo solinių koncertų turas per Lietuvą.

 

 

 

Koncerto finale “Nerijos” vyrai drauge atliko “Vėl švieski man vėl”, o visi solistai drauge – “Te skries aplink” – vienintelę dainą, kurią “nerijiečiai” ir   anais laikais dainuodavo drauge. Publika išprašė pakartoti ir dar ilgai nepaleido nuo scenos savo mylimų dainininkų.