GJan

GJan (Greta Jančytė) –  muzikinė sensacija iš Lietuvos, pirmoji dainininkė išpopuliarėjusi internete.  2012 metais “Youtube” pasirodė jos pirmasis singlas “Not Afraid”. Dainos klipas sulaukė viso pasaulio internautų staigaus ir milžiniško susidomėjimo  ir 5 milijonų peržiūrų.

Antras singlas “Tattoo” taip pat  mėgavosi didžiule sėkme (3 mln. peržiūrų), trečias  “I Need Your Love” – 3, 5 mln.

 

Tapo aišku, kad vos septyniolikos sulaukusios lietuvės muzikinė sėkmė – neatsitiktinė. Daugeliui buvo sunku patikėti, kad tokius puikius, hitais tapusius, kūrinius mergina ne tik įdainavo, bet ir sukūrė.

 

GJan tapo ne tik interneto sensacija, bet ir itin ryškiai sužibusiu talentu, didžiausia Lietuvos tarptautine muzikine viltimi. Taip ją pakrikštijo žiniasklaida, greitai suuodusi, kad mokykloje dar besimokančia atlikėja ir dainų kūrėja jau domisi pasaulio garso įrašų kompanijos.

 

Užklupus greitai sėkmei dainininkė surengė kelis išskirtinius anšlaginius pasirodymus Lietuvos scenoje  ir nutarė pristabdyti žaibišką karjerą, norėdama susivokti, ar tai yra tikrai tai, ko ji nori.  

 

Per kelis metus GJan sėkmingai baigė mokyklą ir įstojo į Vilniaus dailės akademiją. Taip pat daug keliavo ir užmezgė nemažai kontaktų tarp Europos ir Amerikos pramogų verslo atstovų. 

 

2016 metais GJan pasirašė abipusiai naudingą bendradarbiavimo sutartį su Rumunijos leidybos kompanija “Global records”, kuri garsėja sėkmingu dainininkų populiarinimu Europoje. Tais pačiais metais pasirodė naujas, po šiol kompanijos sparnu nufilmuotas, vaizdo klipas “Wild”.  

 

Antras su “Global Records” išleistas singlas  “Wasn’t easy”  – akivaizdus įrodymas, kad GJan dainos per kelis metus progresavo ir įgavo brandesnį skambesį. Jos unikalus balso tembras su kiekvienu nauju kūriniu turi vis ryškesnį atspalvį, balse girdima emocija stiprėja ir tampa vis tvirtesnė. Atrodo, kad dainininkė vis labiau pasitiki savimi, vis aiškiau supranta, ką nori pasakyti.  Po “Wasn’t Easy” klipo pasirodymo gerbėjai iš viso pasaulio galėjo akivaizdžiai įsitikinti, kad GJan turi rimtas kūrybines ambicijas ir perspektyvą.

 

2017 metais Gjan pirmą kartą uždainavo ir lietuviškai. Drauge su Marijonu Mikutavičiumi įrašė titulę dainą režisieriaus Donato Ulvydo filmui “Emilija iš Laisvės alėjos”. Kūrinys pavadintas “Ar tu esi tas?” sulaukė daug gerbėjų liaupsių ir raginimų pristatyti daugiau dainų lietuvių kalba.

 

2017 metais taip pat pasirodys pirmasis GJan albumas, kurį išleis po “Global Records” sparnu.