3D Show pakerėjo publiką

Marka KN_077Gruodžio 11 d. Klaipėdos “Švyturio” arenoje galingais gongo dūžiais prasidėjo “Marijono Mikutavičiaus 3D Show” – įspūdingiausias metų koncertas, pakėlęs Lietuvos koncertų kokybės kartelę į rekordinį aukštį. Gruodžio 19 d. “3D Show” buvo rodomas Kaune “Žalgirio” arenoje, gruodžio 27 d. – Vilniuje “Siemens” arenoje.

Publika nuo pirmųjų koncerto minučių vaizdą stebėjo užgniaužusi kvapą. Visa galinė siena virto milžiniško dydžio ekranu, kuriame mainėsi kiekvienai dainai specialiai sukurti vaizdai: skaitmeninis lietus per “Jeigu nori”, ugnis – per “Sudaužytus veidus”, miestas – per “Mano žemę” ir t.t.

Milžiniška vaizdo projekcija buvo sujungta su šviesos ir specialiaisiais efektais – nieko panašaus nė viename Lietuvos atlikėjo koncerte dar nebuvo. Scenoje krito žvaigždės, augo medžiai, kilo ir leidosi saulė.

Marijono grupė ir pritariantys vokalistai įsikūrė už ekrano esančioje keturių aukštų namo konstrukcijoje, kurią žiūrovai galėdavo išvysti tik tuomet, kai ji būdavo specialiai apšviesta. Muzikantai, šokėjais ir pritariantys vokalistai tai atsirasdavo lyg iš niekur, tai vėl išnykdavo erdvėje.

Vienu metu už ekrano esančioje konstrukcijoje staiga atsirado apie 80 žmonių – visas improvizuotas oro uosto knibždėlynas. Tai buvo “Pakeliui namo”, per kurią Marijonas užklausė, kiek gi žmonių iš šiandien susirinkusių buvo jo koncerte pernai. Pakilo rankų miškas – dainininkas turi daugybę ištikimų gerbėjų, kurie atėjo net ne antrus, o jau ir trečius metus.

Ir šiemet jiems tikrai neteko nusivilti. “3D Show” režisierius Dalius Abaris pasistengė, kad publikos dėmesys būtų nuolat prikaustytas: krentantys kamuoliai, byrančios pastabos, kosmoso vaizdai, ugnys, konfeti, kortos, sniegas ir net į sceną išvažiavęs motociklas.

“3D Show” metu gyvas vaizdas buvo taip meistriškai sujungtas su projekcija, kad kartais būdavo sunku suprasti, kur – tikras žmogus, o kur – kompiuterinis atvaizdas.

Marijonas prieš koncertus prisipažino, kad jaučiasi kaip atkaklus tankas, kuris turi būti viso bataliono priešakyje. Jam koncerte teko svarbi misija – vienam atsilaikyti prieš visą kompiuteriais ir pažangiausia šviesos ir garso technika sukurtą koncerto didybę.

Jo garbei reikia pasakyti, kad jis su tuo puikiai susidorojo: charizmatiškas, lengvai bendraujantis su publika, paperkantis visus nuoširdumu, kurio nesuvaidinsi.

Kad ir koks nuostabus būtų vaizdas už jo nugaros, be garsiausių kūrinių jis būtų tuščias. Publika išgirdo viską, ko laukė: “Ar mylit ją jūs”, “Balintos sienos”, “Velnias, man patinka Kalėdos”, “Ar mylėsi tu mane”, “Nebetyli sirgaliai” ir, žinoma, “Tris milijonus”. Per dviejų valandų šou suskambo 19 kūrinių.

Prieš savo koncertus Marijonas nedaugžodžiavo ir tuščiai nesigyrė. Tačiau po “3D Show”  tapo aišku: tai – ne tik techniškai sudėtingiausias ir pažangiausias, bet ir tikra lietuviškos muzikos sensacija tapęs koncertas.